Get Adobe Flash player

Strony internetowe szkół

Kalendarz

December 2018
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

 Witamy na stronie Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

Artykuły do zamieszczenia na naszej stronie prosimy podsyłać na

adres e-mail: serwis.strony@jp2podlasie.com.pl

Aktualności

ŚWIĘTA WODA 2016

W środę 28 września 2016 roku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbyło się kolejne, zorganizowane przez naszą szkołę spotkanie modlitewno – integracyjne Podlaskiej Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II.

GALERIA !

 

Celem wspólnego pielgrzymowania jest propagowanie wartości głoszonych przez naszego Patrona oraz kultywowanie tradycji chrześcijańskiej, tworzenie klimatu zaufania opartego o dialog i współpracę jak również rozwijanie wrażliwości na piękno we wszystkich jego przejawach.

 

W spotkaniu brało udział ok. 300 uczniów ze swoimi opiekunami. Dołączyły do nas następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 z Łap, Publiczne Gimnazjum z Czarnej Białostockiej, Publiczne Gimnazjum nr 5 w Białegostoku.

 

Części modlitewnej przewodniczył Ksiądz Prałat Stanisław Hołodok - proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

 

Punktem kulminacyjnym było poświęcenie nowego krzyża naszej szkoły.

 

Święta Woda przywitała nas, jak zawsze wspaniałą pogodą. Po modlitwie na Górze Krzyży rozpoczęła się część rekreacyjno – sportowa. Rozgrywane były mecze piłki nożnej i wspólne zabawy. Spotkanie zakończyło się agape przy ognisku i odśpiewaniem ulubionej pieśni naszego Patrona - ,,Barki”.

 

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie jest dla naszych społeczności symbolem wspólnoty i jedności, dlatego też bardzo wdzięczni jesteśmy księdzu kustoszowi tego cudownego miejsca Alfredowi Butwiłowskiemu za ojcowską gościnę.

 

 

 Bożena Grochowska