Get Adobe Flash player

Strony internetowe szkół

Kalendarz

May 2019
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

 Witamy na stronie Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

Artykuły do zamieszczenia na naszej stronie prosimy podsyłać na

adres e-mail: serwis.strony@jp2podlasie.com.pl

Aktualności

„Od 25 lat wskazuje nam drogę”

  „Nie bój się, nie lękaj się, przyszłość zaczyna się dziś – nie jutro!”

JPII

Są w życiu lokalnych społeczności takie chwile, które przeżywa się w sposób szczególny, które przeżywa się tylko raz, a mimo to zapamiętuje się je na wieki. Tak właśnie zapisał się dzień 24 listopada w dziejach wyszkowskiej szkoły, która otrzymała imię wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II.

GALERIA !

 

24 listopada 1991 roku staliśmy się pierwszą szkołą w diecezji drohiczyńskiej i dziesiątą w kraju, która otrzymała imię Jana Pawła II.

 

W tym roku obchodzimy dwudziestą piątą rocznicę nadania naszej szkole imienia. Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór, który wciąż pozostaje niedościgłym ideałem.

 

Cała społeczność szkolna dołożyła wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy. Uczniowie pięknie śpiewali piosenki, nauczyciele recytowali wiersze wskazujące, a zarazem przypominające nam drogowskazy i wartości, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu. Na zakończenie uroczystości, trzymając się za ręce, odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II - „Barkę”; pozwoliło nam to poczuć, że jesteśmy jedną wielką rodziną i tworzymy wspólnotę.
Cieszymy się, że w tak ważnym dla nas dniu nie zabrakło naszych przyjaciół. Dziękujemy za obecność pracownikom Urzędu Gminy na czele z Panem Wójtem Mariuszem Korzeniewskim, przedstawicielom Rady Gminy, Pani dyrektor Banku Barbarze Wyszkowskiej - Perkowskiej, księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ulaczykowi, nauczycielom-emerytom oraz rodzicom. Ten dzień był wyjątkową okazją, do wspomnień, refleksji oraz rozmowy.

 

Szkoła jest miejscem, gdzie zdobywamy nie tylko umiejętności i wiedzę. Są też wartości, które tak naprawdę sprawiają, że - jak nauczał nasz Patron - stajemy się coraz bardziej ludzcy.

 

A prawdziwa wiedza może być potężną i dobrą siłą, ale pod warunkiem, że przynosi prawdziwe owoce - gdy połączona jest z poznawaniem i zastosowaniem wartości i zasad, które sprawiają, że stajemy się wspólnotą, że chcemy być pośród ludzi i żyć z nimi w określonym miejscu i czasie.

 

Warto jeszcze dodać, że szkolne święto nie zakończyło się wraz z uroczystością oficjalną. Po lekcjach odbyła się druga część zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z pomocą rodziców i nauczycieli. Odbyła się dyskoteka, która zgromadziła całkiem spore grono uczniów. Tu wszyscy nie tylko wspaniale się bawili, ale wzięli też udział w akcji Samorządu Uczniowskiego w ramach „Adopcji na odległość”. Zorganizowano kiermasz ciast i słodyczy, z którego dochód w całości przeznaczono na ww akcję. Koordynatorem akcji od lat jest pani Maria Porucznik – opiekun samorządu i jej pomysłodawca.

 

Joanna Warpechowska