Get Adobe Flash player

Strony internetowe szkół

Kalendarz

January 2022
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

 Witamy na stronie Stowarzyszenia Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

Artykuły do zamieszczenia na naszej stronie prosimy podsyłać na

adres e-mail: serwis.strony@jp2podlasie.com.pl

Aktualności

Obchody V Rocznicy Nadania Imienia Św. Jana Pawła II

Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Supraślu

GALERIA !

Od pięciu lat w kalendarzu uroczystości przedszkolnych widnieje wydarzenie, które w podniosły sposób obchodzimy cyklicznie w okolicach 23 maja. Właśnie wtedy nasze przedszkole przyjęło zaszczytne imię Św. Jana Pawła II. Człowiek, którego dorosłe pokolenie uważa za ideał, najlepszego wychowawcę i przyjaciela młodych     stał się patronem miejsca, gdzie wychowuje się najmłodsze pokolenie.

 

W tym roku uroczystości DNIA PATRONA trwały trzy dni. Rozpoczęliśmy      je 22 maja 2017r. prezentacją multimedialną przygotowana przez p. Elżbietę Pasich                pt. „Dobry Święty Człowiek – Jan Paweł II”, przybliżyła ona dzieciom postać Patrona. Przedszkolaki udowodniły swoją wiedzę odpowiadając na pytania Quizu Wiedzy o Patronie. Cała społeczność przedszkolna trzymając się za ręce odśpiewała piosenkę ku czci Św. Jana Pawła II pt. „Kochamy Cię…”. Dzieci przygotowały niespodziankę swojemu Patronowi - serca, które pokolorowały na biało-żółto. Wszystkie je wpięły w jedno wielkie, wspólne serce w barwach papieskich. Następnie starsze przedszkolaki udały się do Kościoła NMP na wystawę prac plastycznych pt. „Poznaj mnie lepiej – Jan Paweł II” wykonanych przez dzieci, Rodziców oraz uczniów Liceum Plastycznego w Supraślu oraz wierszy autorstwa Rodziców wraz z dziećmi. Przedszkolaki z  wielką dumą odnajdywały  prace własnego autorstwa. W przedszkolu czekała na nie niespodzianka    w postaci balonów, oczywiście w barwach papieskich.

 

23 maja 2017r. to główny dzień obchodów DNIA PATRONA. Uroczystość rozpoczęliśmy przedstawieniem teatralnym pt. „Kopciuszek” ku czci Św. Jana Pawła II przygotowanym przez uczniów klasy II Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu pod kierownictwem pani Grażyny Wróblewskiej. Młodzi aktorzy (w większości absolwenci przedszkola) profesjonalnie odegrali swoje role przenosząc widzów w świat bajki. Przedszkolaki były zafascynowane sztuką i kunsztowną grą, tym bardziej, iż wśród aktorów rozpoznały swoje rodzeństwo, koleżanki i kolegów. Brawom i owacjom na stojąco nie było końca!

 

Po przedstawieniu nastąpił uroczysty przemarsz społeczności przedszkolnej z flagami papieskimi i kwiatami do Kościoła pw. Św. Trójcy, w którym znajduje się figura oraz relikwie Św. Jana Pawła II. Pod figurą naszego Patrona delegacja przedszkolaków wraz z panią dyrektor Beatą Surowiec – Grochowską uroczyście złożyła kwiaty. Uroczystość poprowadziła Siostra Daniela wraz z Proboszczem parafii Św. Trójcy Ks. Andrzejem Chutkowskim. Dzieci na powitanie odśpiewały piosenkę   pt. „Ojcze Św. prowadź nas…”. Ksiądz proboszcz Andrzej Chutkowski bardzo ciekawie opowiedział nam  historię relikwii Św. Jana Pawła II znajdujących się w kościele. Wszyscy razem odśpiewaliśmy ulubioną pieśń papieską pt. „Barka”, a następnie każde dziecko zostało pobłogosławione relikwiami. Przedszkolaki bardzo skupione dotykały relikwii oraz zostawiały pod figurą Papieża Jana Pawła II zrobione własnoręcznie flagi papieskie. Ksiądz Andrzej Chutkowski przygotował wszystkim dzieciom słodką niespodziankę w postaci cukierków. Każde dziecko obdarowane słodkościami z radosnym uśmiechem wychodziło ze świątyni. W przedszkolu czekała na nie kolejna niespodzianka w postaci słodkiej kremówki.

 

Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że ich Patron Św. Jan Paweł II przez całe swoje życie kierował się zasadą „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.                Już od najmłodszych lat uwielbiał sport. Dlatego ten szczególny trzeci dzień uroczystości 24 maja 2017r. obchodziliśmy na sportowo organizując Mecz o Puchar Patrona   na boisku ORLIK 2012. Wszystkie dzieci wzięły udział w rozgrywkach. Z wielkim zaangażowaniem pod okiem sędziego p. Magdaleny Olifieruk  „walczyły” między grupami  o  Puchar Patrona Św. Jana Pawła II przestrzegając zasad gry fair play. Najmłodszym w grze z wielkim zaangażowaniem pomagały ich wychowawczynie. Wszyscy sobie kibicowaliśmy. Ten dzień dostarczył nam wszystkim niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie oraz sprawił nam wiele radości. Jego zwieńczeniem było wręczenie przez p. dyrektor Beatę Surowiec - Grochowską  wszystkim drużynom piłki do gry, oczywiście w piłkę nożną, oraz głównej nagrody – PUCHARU PATRONA zwycięskiej drużynie „Gumisiów” – 6-latków.

 

Kończąc obchody V Rocznicy Nadania Imienia Św. Jana Pawła II naszemu Przedszkolu daliśmy się porwać wesołej zabawie na placu i siłowni znajdujących się na Bulwarach im. W. Wołkowa przy rzece Supraśl. Zjedliśmy II śniadanie siedząc na kocach nad rzeką. Wszystkim dopisywał apetyt.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji jakże ważnej uroczystości oraz dziękujemy za życzliwe, wielkie serce  i zaangażowanie osób niezwiązanych z przedszkolem. DZIĘKUJEMY!

                                                                      

Elżbieta Pasich