Get Adobe Flash player

Strony internetowe szkół

Kalendarz

January 2022
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

 Witamy na stronie Stowarzyszenia Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

Artykuły do zamieszczenia na naszej stronie prosimy podsyłać na

adres e-mail: serwis.strony@jp2podlasie.com.pl

Aktualności

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

Informacje dotyczące zrealizowanych działań dotyczących Patrona
od września do grudnia 2016 roku

1.     „Jan Paweł II - nasz Patron – nasz wzór” – konkurs plastyczny

Konkurs został ogłoszony we wrześniu 2016 roku. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, zachęcenie uczniów do poszukiwań i pogłębiania wiedzy o Patronie naszej szkoły. Podsumowanie konkursu odbyło się 17 października 2016 roku podczas apelu z okazji XVI Dnia Papieskiego. Do komisji wpłynęło 48 prac, z których wyróżniono 6 najciekawszych. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

2.     XVI Dzień Papieski – apel

Uroczystość z okazji XVI Dnia Papieskiego odbyła się 17 października 2016 roku. Uczniowie klasy II i V przygotowali część artystyczną. W montażu słowno-muzycznym  przybliżono uczniom historię ustanowienia tego dnia oraz przedstawiono informacje o życiu Jana Pawła II z naciskiem na datę wyboru na papieża. Na zakończenie apelu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Jan Paweł II - nasz patron - nasz wzór”. Następnie wszyscy uczniowie poszli pod krzyż i dąbek papieski, aby zapalić znicze w miejscach upamiętniających Patrona naszej szkoły.

 

3.     Spotkanie z poezją „My o papieżu - Jan Paweł II w wierszach dzieci”

W związku z przypadającą 1 listopada 2016 roku siedemdziesiątą rocznicą święceń kapłańskich Karola Wojtyły uczniowie klasy V przygotowali krótki występ, który przedstawili uczniom szkoły 3 listopada 2016 roku. W spotkaniu wykorzystano wiersze, które zostały napisane na kole języka polskiego. Motywem przewodnim tegorocznego spotkana z poezją stało się hasło XVI Dnia Papieskiego „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Najpierw piątoklasiści recytowali napisane na zajęciach teksty, a potem wystąpiły dwie uczennice z klasy IV i VI z wierszami Jana Pawła II, które recytowały Poezję Karola Wojtyły na konkursie.

 

4.     Konkurs „Najpiękniejsza szopka lub gwiazda bożonarodzeniowa

W listopadzie 2016 roku został ogłoszony konkurs dla Podlaskiej Rodziny Szkół Jana Pawła II. Do komisji wpłynęło około 40 prac. Wyróżniono 21 laureatów, których prace zostały nagrodzone. Podsumowanie odbyło się 22 grudnia podczas szkolnej Wigilii. Na tą uroczystość zostali zaproszeni laureaci z rodzicami oraz opiekunami ze szkoły. Otrzymali oni dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały przygotowane dyplomy za udział oraz słodycze.

 

5.     Wigilia szkolna

22 grudnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole impreza otwarta - Wigilia szkolna. Część artystyczną przygotowała klasa II. Jasełka przedstawiały narodzenie Dzieciątka. Uczniowie występowali na tle choinki przyozdobionej ozdobami wykonanymi przez uczniów szkoły. Po przedstawieniu nastąpiło podsumowanie międzyszkolnego konkursu na szopkę i gwiazdę. Następnie podzielono się opłatkiem i złożono sobie życzenia, a wszyscy zasiedli do stołów i spożywali potrawy wigilijne przez rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po posiłku odbył się konkurs „Jaka to kolęda?”