Get Adobe Flash player

Strony internetowe szkół

Kalendarz

May 2019
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

 Witamy na stronie Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

Artykuły do zamieszczenia na naszej stronie prosimy podsyłać na

adres e-mail: serwis.strony@jp2podlasie.com.pl

Aktualności

„Bądź świadkiem miłosierdzia” - Serpelice 2016

GALERIA !

14 września 2016 roku młodzież z naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyła w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Serpelicach. Hasłem tegorocznego spotkania było „Bądź świadkiem miłosierdzia” i było podziękowaniem za przeżycie Światowych Dni Młodzieży zarówno w diecezji, jak i w Krakowie.

 

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od udziału w konferencji na temat miłosierdzia, która odbyła się w kościele stacyjnym w parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli  w Siemiatyczach.

 

Mogliśmy wysłuchać świadectwa jednego z uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, który mówił jak to spotkanie zmieniło jego dotychczasowe życie. Czas modlitewnego skupienia był przeplatany pieśniami religijnymi, które pozwoliły jeszcze lepiej kontemplować tajemnicę Bożego Miłosierdzia.

 

Po skończonej konferencji wyruszyliśmy w dalszą drogę do malowniczo położonej miejscowości nad Bugiem- Serpelice. Poszczególne grupy wchodziły na szczyt Kalwarii Podlaskiej z modlitwą koronki do Miłosierdzia Bożego. Odbył się też koncert ewangelizacyjny Arkadio, czyli Arkadiusza Zbozienia – rapera z Nowego Sącza. Punktem kulminacyjnym spotkania była Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy różaniec. Spotkanie zakończyło przejście przez Bramę Miłosierdzia, która została specjalnie na te spotkanie ustanowiona.

Jesteśmy szczęśliwi z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tym jakże pięknym dla każdego z uczestników spotkaniu. Wierzymy, że to spotkanie odmieniło w jakiś sposób nasze życie i przyniesie upragnione owoce zarówno dla uczestników jak i opiekunów.

 

Serdeczne Bóg zapłać pani Renacie Olszańskiej i pani Annie Niewińskiej za  okazaną pomoc i opiekę.

 ks. Marcin Łyczewski