Get Adobe Flash player

Strony internetowe szkół

Kalendarz

May 2019
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

 Witamy na stronie Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

Artykuły do zamieszczenia na naszej stronie prosimy podsyłać na

adres e-mail: serwis.strony@jp2podlasie.com.pl

Aktualności

Na misyjnym szlaku: Wyszki – Afryka !!!

GALERIA !

Młodzież i dzieci Zespołu Szkół im. Jana Pawła II już od 2007 roku wędrują ścieżkami misyjnych dróg, które wiodą na afrykański kontynent – do Kenii i Zambii. Regularnie od dziewięciu lat odbywają się w naszej szkole misyjne spotkania z udziałem Sióstr Misjonarek św. Rodziny. Jest to jeden z wielu sposobów i przykładów realizacji nauki naszego patrona – św. Jana Pawła II, aby dzielić się z innymi nie tylko nasza wiarą, ale też dobrami materialnymi.

Na przestrzeni lat gościliśmy w naszych progach misjonarki, wolontariuszy świeckich, którzy pracowali (i nadal przebywają) w placówkach na Czarnym Lądzie.

 

Prowadzona przez nas akcja ,,Adopcja na odległość” przynosi wymierne korzyści naszym podopiecznym z Afryki, którzy dzięki finansowemu wsparciu mogą uczyć się, dorastać, poznawać Boga i żyć godnie. Dzięki relacjom i świadectwom sióstr wiemy, że nasze symboliczne złotówki przyczyniają się do szczęścia naszych czarnoskórych bliźnich.

 

My – uczniowie, grono  pedagogiczne i rodzice- również możemy mówić o wielkiej radości  i bezcennych duchowych korzyściach, jakie osiągamy dzięki temu, iż dzielimy się ,,chlebem i miłością” z najbardziej potrzebującymi. Każde spotkanie z misjonarzami dostarcza nam nowych wrażeń, niezapomnianych przeżyć wewnętrznych, wzruszeń i cennej wiedzy na temat warunków życia i pracy w ośrodkach misyjnych w Afryce.

 

Tegoroczne spotkanie misyjne miało miejsce dn. 19.10.2016. Gościem była s. Dawida, która przeprowadziła niezwykle interesujące prelekcje z wykorzystaniem filmików, prezentacji, oryginalnych afrykańskich gadżetów oraz podzieliła się osobistymi wrażeniami i przeżyciami z pobytu na misjach w Afryce.

 

Wszystkim uczestnikom spotkania udzieliła się radosna, serdeczna  atmosfera. Każdy miał również poczucie, że jest uczestnikiem wielkiego dzieła- dzieła miłości, które z naszej małej podlaskiej miejscowości dociera do odległej Kenii i Zambii.

 

W imieniu s. Dawidy dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na cele misyjne – Bóg zapłać!

 

                                                                       S U – koordynator Akcji ,,Adopcja na odległość”

 

                                                                                                  Opracowała: Maria Porucznik